Font Size

Menu Style

Cpanel

protetyka

Leczenie protetyczne polega na trwałej i kosmetycznej odbudowie lub odtworzeniu brakujących zębów. Zdobycze dzisiejszej stomatologii dają nam szeroki wachlarz możliwości zastosowania odpowiedniej metody dla danego przypadku. Możemy  odtwarzać  braki zębowe za pomocą mostów (czyli uzupełnień stałych) lub protez (uzupełnień ruchomych). Analizujemy z pacjentem różne wersje i warianty (do „zwykłych” protez poprzez bardziej skomplikowane rozwiązania, aż po implanty) i staramy się wybrać to, co w danym momencie będzie najlepsze i najkorzystniejsze dla pacjenta.

Licówki i korony

Licówki porcelanowe - jest to uzupełnienie protetyczne o charakterze czysto kosmetycznym. Są stosowane  w obrębie zębów przednich i pomagają w czasem koniecznej zmianie kształtu i wielkości zębów, skorygowaniu koloru. Wykonanie takiego uzupełnienia polega na oszlifowaniu powierzchni wargowej zęba(widocznej w uśmiechu) i zacementowaniu indywidualnie wykonanych nakładek z porcelany za pomocą których modyfikowany jest kolor i kształt zębów. Są to uzupełnienia "przyklejane" do powierzchni zęba.

Korony mają podobne zastosowanie jak licówki jeżeli chodzi o efekt kosmetyczny, a dodatkowo osłaniają ząb chroniąc go przed próchnicą i uszkodzeniem. Porcelana napalona jest na specjalny stop stomatologiczny. Uzyskujemy odbudowę w kolorze własnych zębów. Można także wykonać korony porcelanowe na złocie, cerkonie (wysoce kosmetyczne) lub pełnoceramiczne.

Jesteś tutaj: Home protetyka